Migawki
Menu główne
Start
Aktualności
Zdjęcia klasowe
Comenius
Logowanie
Sondy
Gościmy
Próbny sprawdzian szóstoklasisty
Wpisał: Administrator   
21.01.2014.

sprawdzian1.jpg9 stycznia br. o godzinie 9.00 uczniowie Szkoły Podstawowej im. E. Bojanowskiego przystąpili do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty z Operonem. Na rozwiązanie wszystkich zadań z arkusza uczniowie mieli 60 minut. Arkusz zawierał  pytania sprawdzające rozumienie tekstu, otwarte i zamknięte zadania z matematyki, a także wypowiedzi pisemne - zaproszenie i opowiadanie. Niewątpliwie uczniowie naszej szkoły przyzwyczajeni są do pisania tego typu testów, niemniej jednak było to kolejne sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności.

W tym roku sprawdzian szóstoklasisty organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbędzie się 1 kwietnia 2014roku.

M. Budzianowska

 
Z Jasełkami do kościoła
Wpisał: Administrator   
20.01.2014.

jaselka_clip.jpgW dn. 19.01.2014r. grupa teatralna z Bojana miała okazję pokazać się szerszej publiczności. Uczniowie odegrali Jasełka na mszy św. dla dzieci w kościele pw. NSPJ. Było to dla nich z pewnością ciekawe przeżycie. Zespół został nagrodzony gromkimi brawami.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Sukces grupy teatralnej
Wpisał: Administrator   
20.01.2014.

W dn. 15.stycznia 2014r. w Lubskim Domu Kultury odbył się XXIV Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych i Jasełkowych. Nasi uczniowie zaprezentowali spektakl pt. „ Astroidalny plan”. Jury spodobał się nasz występ, za który otrzymaliśmy wyróżnienie. Warto dodać, iż w przeglądzie wystąpiło aż 12 grup teatralnych.„Reżyserem” była p. M. Wojciechowska, a oprawą scenograficzną zajęła się p. M. Kołodziej.

 
jaselka_1.jpg
 
dyplom_przeglad_jaselka2014.jpg
 
Koncert WOŚP
Wpisał: Administrator   
20.01.2014.

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na estradzie Lubskiego Domu Kultury odbył się koncert, w którym uczestniczyło wielu wykonawców a m.in. Julka Słowikowska uczennica Szkoły Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku. Poniżej fragment występu Julki.

 
Ortograficzna Corrida
Wpisał: Administrator   
17.01.2014.

literki.gifW dniu dzisiejszym (17.01.) w świetlicy szkolnej odbyła się "Ortograficzna Corrida", w której udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej. Więcej informacji i wyniki "corridy" w kolejnym newsie. Zapraszamy do obejrzenia kilu zdjęć z przebiegu konkursu.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 

 
Anielski Dzień Dobroci
Wpisał: Administrator   
10.01.2014.

jaselka2013.gifW dniu 20 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia obchodzono „Dzień Dobroci”. W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani na biało, natomiast nauczyciele przeobrazili się w prawdziwie niebiańskie anioły.

Z samego rana w świetlicy szkolnej zgromadzili się uczniowie klas I-VI i kadra pedagogiczna, aby obejrzeć jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani Marty Wojciechowskiej. Uczniowie klasy IV i V przedstawili uwspółcześnioną wersję narodzin Dzieciątka Bożego Jezus. Występ artystyczny został nagrodzony gromkimi brawami.

Po występie Pani Dyrektor Renata Jasińska w przebraniu Anielicy o złotych włosach poczęstowała wszystkich uczniów pysznymi słodkościami.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie przy stołach zastawionych potawami wigilijnymi dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia i śpiewano kolędy. W tym dniu wszyscy byli dla siebie niezwykle uprzejmi i życzliwi. Magia Świąt Bożego Narodzenia oczarowała wszystkich.


Marta Zuba

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Wyjazdy na basen!
Wpisał: Administrator   
20.12.2013.

Dzięki wsparciu Dyrekcji, Wychowawców oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. E. Bojanowskiego uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej mają możliwość systematycznie uczestniczyć w wyjazdach na basen.
Podstawowym celem wyjazdów jest nauka pływania, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, systematyczności oraz propagowanie zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportów.
Tematyka zajęć obejmuje podstawowe ćwiczenia oraz gry i zabawy w wodzie.
Wyjazdy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

I.K.P., S.P.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Spotkanie opłatkowe nauczycieli Szkół Bojanowskiego
Wpisał: Administrator   
20.12.2013.
 
Wigilijne kolędowanie
Wpisał: Administrator   
20.12.2013.
wigilia_1.jpg

W dniu dzisiejszym w naszej szkole zapachniało choinką i wigilijnymi potrawami. Do przystrojonych i suto zastawionych stołów zasiedli nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego.

Były życzenia i opłatek, było wspólne śpiewanie kolęd i delektowanie się świeżutkimi pierożkami, rybą "po grecku" i innymi wspaniałościami przygotowanymi przez Wspaniałych Rodziców. W galerii foto można obejrzeć zdjęcia z dzisiejszej wigilii. Zapraszamy.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Życzenia świąteczne
Wpisał: Administrator   
17.12.2013.
zyczenia_sp2013.jpg
 
Życzenia świąteczne - film
Wpisał: Administrator   
16.12.2013.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»