Migawki
Menu główne
Start
Aktualności
Zdjęcia klasowe
Comenius
Logowanie
Sondy
Gościmy
Sukces w tenisie stołowym dziewcząt
Wpisał: Administrator   
17.02.2014.

Dnia 24 Stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie odbyły się zawody sportowe w Tenisa  Stołowego dziewcząt  w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Do rywalizacji przystąpiła drużyna naszej szkoły w składzie : Słowikowska Julia, Lech Weronika. W turnieju również brały udział szkoły z Olbrachtowa, Jasienia oraz Łęknicy. Były to zawody drużynowe, a mecz rozgrywał się do trzech wygranych meczów. Nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne i wszystkie rozegrane mecze wygrały bez straty seta. Wynik uzyskany przez nasze uczennice był bardzo mobilizujący, ponieważ były to zawody na szczeblu powiatowym i bardzo dobra gra naszych zawodniczek daje realne szanse  na uzyskanie wysokich  wyników w dalszych rozgrywkach do których uzyskały awans z pierwszego miejsca. Kolejnymi  zawodami będą półfinały wojewódzkie które  odbędą się w drugiej połowie marca. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

tenis1.jpg

 

Czytaj całość…
 
Konkurs: Podróż w czasie  Europa za 100 lat
Wpisał: Administrator   
04.02.2014.

Stowarzyszenie „Duży zły wilk” (Grand méchant loup | Böser Wolf) ogłosiło konkurs dla zainteresowanych szkół i uczniów. Do 30 maja 2014 roku mogą zgłaszać swoje prace: teksty, fotografie i filmy na temat „Europa za 100 lat”.

 

Zadanie


Wyobraź sobie Europę za 100 lat: twój kraj, twoje miasto lub wieś albo inny kraj europejski. Napisz opowiadanie, zrób reportaż, wywiad, opowiedz historię w formie wymiany listów albo wiadomości elektronicznych… Niech wyobraźnia zabierze cię w podróż w czasie razem z organizatorami konkursu.

Ramy konkursu

Dlaczego akurat za 100 lat? W setną rocznicę wybuchu I wojny światowej, którą Europa obchodzi w tym roku, organizatorzy konkursu postanowili spojrzeć w przyszłość. W roku 2014 przypada też 60. rocznica podpisania Konwencji haskiej o ochronie podczas konfliktów zbrojnych dóbr kultury, czyli tego co nas otacza i tworzy nasze dziedzictwo.


Czytaj całość…
 
Listy gratulacyjne
Wpisał: Administrator   
31.01.2014.

diploma.jpg29.01.2014 w Szkole Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego miało miejsce podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2013/2014. W czasie uroczystości zostały wręczone listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci uzyskały wysokie wyniki w nauce i mogły pochwalić się wzorową frekwencją. Słowa podziękowania za włożoną pracę w wychowanie dzieci wyraziła Pani Dyrektor Renata Jasińska, doceniając jednocześnie poniesiony trud. W czasie spotkania rodzice mieli możliwość obejrzenia najważniejszych wydarzeń z życia szkoły oraz zapoznania się z osiągnięciami uczniów w konkursach przedmiotowych, recytatorskich i sporcie. Miniony semestr przedstawiony był w krótkiej prezentacji. Popołudniową uroczystość uświetnił występ wokalny Julii Słowikowskiej z kl. V.

Wszystkim wyróżnionym uczniom i ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Sukces w tenisie stołowym
Wpisał: Administrator   
31.01.2014.

 SDC12739_resize.JPG

 SDC12740_resize.JPG

 

 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach
Wpisał: Administrator   
28.01.2014.
zapasy12.jpgW dniu 25 stycznia na sali żarskiego "Promienia" odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w ramach cyklicznych zmagań Ligi Dolnośląskiej w zapasach. To duże stojące na wysokim poziomie zawody. W turnieju startowało 120 zawodników z 12 klubów reprezentujących trzy województwa. UKS "ZST" reprezentowało 10 zawodników. Najlepiej w tych zawodach wypadł Krystian Paś (SP-E. Bojanowskiego). Sympatyczny "Pasiu" wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i podczas dekoracji od olimpijczyka z Barcelony Stanisława Pawłowskiego otrzymał złoty medal. Srebrny medal w tych zawodach wywalczył aktualnie piąty zawodnik Mistrzostw Polski Paweł Kozaczewski (Gim. E. Bojanowskiego). Medale brązowe wywalczyli natomiast Krystian Kuraś, Dawid Korzyszczak (SP-E. Bojanowskiego) oraz Mateusz Piątek SP-2 Lubsko. Na miejscu VI uplasował się Nikodem Bobryk (SP-E. Bojanowskiego). VII m. wywalczyli Hubert Fudali i Wiktor Grabowski (SP-E. Bojanowskiego). Na VIII miejscu natomiast uplasowali się Michał Rotkis (Gim. E. Bojanowskiego) i Patryk Grula SP-2 Lubsko.
 
 
Bal Karnawałowy - galeria
Wpisał: Administrator   
27.01.2014.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Dzień Babci i Dziadka - film
Wpisał: Administrator   
23.01.2014.
 
GÓRA GROSZA
Wpisał: Administrator   
23.01.2014.
grosze_1.jpg

„Wiele nie mamy – ale wiemy, że są inni,

którzy naszej pomocy potrzebują”


W dniach od 25 listopada do 6 grudnia 2013r. uczniowie  Szkoły Podstawowej brali udział w kolejnej edycji GÓRA GROSZA.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Góra grosza to również efekt wychowawczy polegający na uświadomieniu uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osieroconych dzieci.

Uczniowie Liceum zebrali 103,87 złotych.


Zebrane pieniądze zostaną przekazane w styczniu 2014r. Towarzystwu Nasz Dom.


Opiekun akcji:


Iwona Zimna

 
Miłości Babci i Dziadka nie zastąpi nic
Wpisał: Administrator   
22.01.2014.

babcia_i_dziadek.jpgBabcia i Dziadzio to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego też chciały podziękować za wszystko Dziadkom i wyrazić Im swoją miłość. Podczas występu uczniowie dziękowali Dziadkom za dobrą radę, bezustanne oddanie i niekiedy pobłażanie. Za to, że po prostu przy nas są.

Na zakończenie programu wszyscy uczniowie zaśpiewali głośne „Sto lat” i wręczyli gościom własnoręcznie wykonane kartki.

Po występie zaproszono Gości na słodki poczęstunek i herbatę.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Szkolny konkurs "ORTOGRAFICZNA CORRIDA" rozstrzygnięty
Wpisał: Administrator   
21.01.2014.

ortografia2.jpg17 stycznia 2014 roku w szkole im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku odbył się konkurs ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV- VI.  

O tytuł Mistrza Ortografii ubiegało się 29 dziewcząt i chłopców. Zadaniem uczestników szkolnego konkursu było rozwiązanie zadań ortograficznych, uzasadnienie pisowni wyrazów oraz poprawne  napisanie treści dyktanda. Słowa uznania należą się wszystkim uczniom naszej szkoły, a w szczególności czwartoklasistom, którzy wytrwale walczyli do końca starając się sprostać zadaniu.

Po wnikliwej analizie i sprawdzeniu prac okazało się, że w tym roku szkolnym tytuł Mistrza Ortografii  zdobyły uczennice, które reprezentowały klasę szóstą  Edyta Galina i Oliwia Pachciarek.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Dyskoteka karnawałowa
Wpisał: Administrator   
21.01.2014.

dyskoteka1.jpg10 stycznia br. w lokalu przy stadionie OSiR w Lubsku miała miejsce dyskoteka karnawałowa dzieci z klasy szóstej. Na tę niecodzienną imprezę do pięknie przygotowanej sali, przybyła niemal cała klasa. Uczniów zaszczyciła swoją obecnością dyrekcja szkoły p. Renata Jasińska, p. A. Mól oraz rodzice. Inicjator tego przedsięwzięcia pan Janusz Dudojć zadbał o to, aby wszyscy czuli się tutaj dobrze. Serdecznie dziękujemy! Wspólne przebywanie poza murami szkoły dostarczyło jej uczestnikom wielu ciekawych wrażeń.

M. Budzianowska

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»