Migawki
Menu główne
Start
Aktualności
Zdjęcia klasowe
Comenius
Logowanie
Sondy
Gościmy
Turniej zapaśniczy Powitanie Wiosny Wałbrzych 2014
Wpisał: Administrator   
22.04.2014.

W dniu 12 kwietnia w Wałbrzychu odbyła się Międzywojewódzka Liga w zapasach młodzików i dzieci. Zawody zgromadziły 180 zawodników w tym ekipę z czeskiej Chrastawy. Lubsko reprezentowało dziewięciu zawodników. Najlepiej wypadł Mateusz Piątek kat. 38 kg. (SP-2 Lubsko), który wywalczył srebrny medal. Medale brązowe zdobyli Krystian Paś kat. 60 kg. oraz Patryk Gubała kat. plus 60 kg. (SP-Bojanowskiego w Lubsku). Miejsce piąte wywalczył Wiktor Grabowski kat. 35 kg., który nieznacznie przegrał o brązowy medal z zawodnikiem z Wrocławia. Na piątym miejscu uplasował się również Krystian Kuraś kat. 50 kg., Paweł Kozaczewski kat. 59 kg. (wszyscy SP oraz Gim. Bojanowskiego w Lubsku) oraz Szymon Mormol kat. 60 kg. (SP-2 w Lubsku). Na siódmym miejscu uplasowali się Nikodem Bobryk kat. 35 kg. (SP-Bojanowskiego w Lubsku) oraz Maciej Morawski (Gim. Królowej Jadwigi w Lubsku). Turniej stał na wysokim poziomie, frekwencja na zawodach dopisała. Coraz więcej młodych ludzi chce trenować zapasy-oświadczył Trener Mirosław Sawicki.

 

nb_zapasy.jpg

 

wg_zapasy.jpg

 
Kwiecień 2014
Wpisał: Administrator   
22.04.2014.

Kwiecień to miesiąc promocji zdrowia i ochrony środowiska, w związku z czym w naszej szkole zostały przeprowadzone różne działania.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią Mirellę Cichowlas promujących zdrowy styl życia. Tematem przewodnim zajęć były choroby wektorowe. Uczniowie poznali choroby wektorowe występujące w naszym rejonie (kleszczowe zapalenie opon mózgowych, borelioza), drogi zakażenia oraz sposoby zapobiegania. Najwięcej emocji wzbudził konkurs międzyklasowy. Rywalizację wygrała klasa V, ale pozostałe również wykazały się nie małą wiedzą. Zajęcia zakończyły się degustacją owoców, które stanowiły wygraną w konkursie, ale również są synonimem zdrowego stylu życia.

dzien_z2014_1.jpg

Światowy Dzień Ziemi uczniowie uczcili dokonując symbolicznych obsadzeń roślinami szkolnych rabatek.

 

dzien_z2014_2.jpg

 
Sukces w konkursie wielkanocnym
Wpisał: Administrator   
15.04.2014.
dyplom_wk.jpg
 
dyplom_palma2014.jpg
 
Życzenia
Wpisał: Administrator   
14.04.2014.
zyczeniasp2014.png
 
Spotkanie z Rosją
Wpisał: Administrator   
08.04.2014.

rosja_flaga.jpgSpotkanie z Rosją – tak była zatytułowana impreza, która odbyła się 20 marca w Gimnazjum im. E. Bojanowskiego w Lubsku, zorganizowana przez nauczycielki języka rosyjskiego - Małgorzatę Budzianowską i Ninę Bryczkowską.

W naszym Gimnazjum i w Szkole Podstawowej im. E. Bojanowskiego uczniowie uczą się trzech języków obcych:  angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Ucząc się języków obcych poznajemy również kraj danego języka, ciekawych ludzi i kulturę tego kraju. Młodzież nasza bardzo chętnie uczy się języków obcych i uczestniczy w tego typu imprezach. W przygotowaniu tego spotkania brali aktywny udział uczniowie prawie wszystkich naszych klas. Prowadzące powitały wszystkich zebranych po rosyjsku i zaprosiły na krótką podróż do Moskwy i Sankt-Petersburga. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadań o tych dwóch największych i najpiękniejszych miastach rosyjskich, oglądali prezentację ciekawych miejsc i zabytków oraz słuchali piosenek i wierszy znanych rosyjskich poetów w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek z gimnazjum i szkoły podstawowej.

Oto kilka zdjęć z naszego spotkania.

 

 

Dla uczniów klasy 1-ej gimnazjum i klasy 4-tej szkoły podstawowej był to pierwszy kontakt z językiem rosyjskim, tym nie mniej, dzięki ich zaangażowaniu, rosyjski w ich wykonaniu był naprawdę niezły. Spotkanie to zakończyło się ciekawym konkursem wiedzy o Rosji na podstawie usłyszanych informacji, w którym zwyciężyli gimnazjaliści z klasy 3b. Ta klasa zaśpiewała również na zakończenie piosenkę, której tytuł w tłumaczeniu brzmi: Życzymy wam szczęścia. Chciałabym właśnie te słowa skierować do wszystkich uczniów naszych szkół i życzyć im szczęścia i sukcesów w poznawaniu języków, kultury danych krajów i nawiązywaniu przyjaźni między ludźmi.

Nina Bryczkowska

 
Sprawdzian szóstoklasity - galeria
Wpisał: Administrator   
02.04.2014.

1 kwietnia br. 22 uczniów naszej szkoły przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty. Na rozwiązanie zadań z części humanistycznej i matematycznej uczniowie mieli 60 minut. Zadania uczniowie zaczęli rozwiązywać tuż po godz. 9:00. Istotą sprawdzianu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności ucznia, stopień opanowania czytania, pisania, rozumowania, liczenia, wykorzystania wiedzy w praktyce. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania w teście uczeń mógł uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Pólfinały wojewódzkie w tenisie stołowym dziewcząt
Wpisał: Administrator   
31.03.2014.

tennis_s.jpgDnia 19 marca 2014 roku odbył się w Drzonkowie półfinał wojewódzki w tenisie stołowym dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady  Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Słowikowska Julia i Lech Weronika.  W zawodach rywalizowało 10 drużyn. Aby przystąpić do zawodów półfinałowych Julia i Weronika musiały uzyskać awans z poprzedniego  turnieju powiatowego. Przystępując do rywalizacji półfinałowej nasza drużyna była faworytem  i jak się okazało po zawodach nie zawiodły i uzyskały awans do finału wojewódzkiego z pierwszego miejsca wygrywając wszystkie mecze. Najbardziej wyrównany pojedynek odbył się w finale gdzie przeciwnikiem naszej drużyny była szkoła podstawowa z Ochli. Na początku finału wszystko szło zgodnie z planem i dziewczyny zaczęły od sporego prowadzenia. W drugiej części przeciwniczki zaczęły odrabiać straty i do samego końca rywalizacja była bardzo wyrównana. Na szczęście dziewczyny nie odpuściły i w końcówce dały popis swoich umiejętności wygrywając pewnie 3:0 i awansując do kolejnej fazy rozgrywek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria HTML, galeria FLASH

  dyplom_tenismistrz.jpg

 
Lubuski Konkurs Recytatorski  eliminacje powiatowe
Wpisał: Administrator   
31.03.2014.

books_ok.jpg6 marca 2014 r. odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę w kategorii klas I-III  godnie reprezentował uczeń klasy Ia Oliwier Zuba.

 
POWITANIE WIOSNY !!!
Wpisał: Administrator   
31.03.2014.

kwitnaca.jpg

„Marzanno, Marzanno
ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy,
bo  zimę żegnamy”


Zgodnie z tradycją 21 marca uczniowie klas I – VI pożegnali zimę i przywitali wiosnę. W kolorowym korowodzie z kolorowymi kwiatami i Marzanną dzieci oznajmiły przechodniom, że wiosna już przyszła.

Następnie korowód ,po krótkim apelu na którym uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przedstawili zwyczaj powitania wiosny w innych krajach , przeszedł na plac szkolny. Tam z wielką radością dzieci pożegnały zimę , którą spaliły we wcześniej przygotowanym ognisku.

Ewa Gzyl

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Dzień Wiosny - galeria
Wpisał: Administrator   
31.03.2014.
 
 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - zapaśnicy na piątkę
Wpisał: Administrator   
26.03.2014.

zap_zap.jpgPięć medali zdobyli lubscy zapaśnicy w sobotę 20 marca w Kostrzynie n/Odrą gdzie z udziałem 141 zawodników z 12 klubów rozegrano Międzywojwódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach. Lubsko reprezentowało 12 zapaśników w grupie dzieci i młodzików. Najlepiej z lubskiej drużyny wypadł Paweł Kozaczewski (uczeń I klasy Gim. im. E. Bojanowskiego w Lubsku). Paweł zajął 2 m. nieznacznie przegrywając w finale z zawodnikiem z Bielawy na punkty 10:13. Brązowe medale wywalczyli Dawid Korzyszczak, Krystian Paś, Nikodem Bobryk (wszyscy SP im. E. Bojanowskiego w Lubsku) oraz Maciej Morawski (Gim. im. Królowej Jadwigi w Lubsku). Miejsca  5 wywalczyli Sebastian Śliwka i Marcel Koniecki (SP i Gim. im. E. Bojanowskiego) oraz Mateusz Piątek i Szymon Mormol (SP-2 Lubsko). Na miejscu 7 uplasowali się Krystian Kuraś, Hubert Fudali oraz Wiktor Grabowski (SP im. E. Bojanowskiego w Lubsku).

Lubscy zapaśnicy serdecznie dziękują firmie Lubskie Wodociągi i Kanalizacja za wszelką okazaną pomoc umożliwiającą wyjazd na zawody.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»