Migawki
Menu główne
Start
Aktualności
Zdjęcia klasowe
Comenius
Logowanie
Sondy
Gościmy
Z ZAPAŚNICZYCH MAT
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.

zap_zap.jpgW Gniechowicach k/Wrocławia odbył się Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy młodzików i dzieci. Lubsko reprezentowało 13 wojowników. W zawodach startowało 137 zapaśników z 12 klubów. Po uroczystym otwarciu zawodów przez Dyrekcję Zespołu Szkół w Gniechowicach rozpoczęły się walki o medale. Najlepiej w zawodach spisał się Marcel Koniecki (Gim. Bojanowskiego w Lubsku), który w finale uznał wyższość zawodnika z Żar Piotra Siwaka i zajął IIm., oraz Patryk Gubała (SP-Bojanowskiego w Lubsku). Brązowe medale wywalczyli Wiktor Grabowski i Krystian Paś (SP-Bojanowskiego w Lubsku) oraz Szymon Mormol i Mateusz Piątek (SP-2 w Lubsku). Na Vm. Uplasowali się Nikodem Bobryk, Krystian Kuraś, Dawid Korzyszczak i Hubert Fudali (wszyscy SP-Bojanowskiego w Lubsku) , Patryk Grula (SP-2 w Lubsku) oraz Paweł Kozaczewski (Gim. Bojanowskiego w Lubsku) i Maciej Morawski (Gim. Królowej Jadwigi w Lubsku). Trener Mirosław Sawicki oznajmił, że wyniki osiągnięte przez lubskich zapaśników dobrze rokują i medali możemy spodziewać się również na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Sukces w wędkarstwie spławikowym
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.

Dnia 17 maja na Zalewie Nowiniec w Lubsku, odbył się turniej wędkarski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Lubsku. Organizatorem imprezy był zarząd Koła nr 3 w Lubsku.

Do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów ze szkół podstawowych, oraz 12 ze szkół gimnazjalnych. Po krótkim wstępie i omówieniu regulaminu zawodów zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk. Do wylosowanego numerku każdy z zawodników otrzymał paczkę haczyków ufundowanych przez firmę Jaxon. Rozejście się na stanowiska i przygotowanie do rywalizacji odbywało się bardzo sprawnie. O godzinie 9.40 sygnał do nęcenia, 9.45 rozpoczęło się trzy godzinne wędkowanie. Pogoda nie napawała optymizmem organizatorów. Jednak przelotny deszczyk nikogo nie przestraszył a zawodnicy intensywnie odławiali rybki, które brały różnie. Najczęściej łowiono płotki, okonki, wzdręgi. Trafiały się małe krąpiki, wymiarowe jazie i lin. Po trzygodzinnym wędkowaniu sędziowie ruszyli z wagą. Troszkę potrwało nim zważono ryby ponad trzydziestu zawodnikom. W między czasie można było skosztować kiełbasek z grilla. W końcu nadeszła najbardziej oczekiwana chwila, czyli ogłoszenie wyników. Wszyscy zawodnicy zebrali się przed stołami zastawionymi pucharami, medalami oraz wspaniałymi nagrodami. W kategorii szkół podstawowych drugie miejsce przypadło Gabrielowi Kucharskiemu ze szkoły podstawowej im. E. Bojanowskiego który uzyskał 1655 pkt. W szkołach gimnazjalnych  drugi był Dawid Urban z Gim. E. Bojanowskiego z wynikiem 785 pkt.  W klasyfikacji drużynowej nasza Szkoła Podstawowa zdobyła drugie miejsce w składzie Gabriel Kucharski, Piotr Kąkolewski, Hubert Białkowski, Dawid Korzyszczak. Gimnazjum w składzie Dawid Urban, Mateusz Goletz, Kacper Krukar, Bartosz Tosza zajęło trzecie miejsce. Każdy z zawodników otrzymał nagrodę, zwycięzcy indywidualni zostali udekorowani medalami. Szkoły które stanęły na podium otrzymały puchary Turniej, mimo nie ciekawej pogody odbył się w bardzo miłej atmosferze z dużą ilością humoru i optymizmu.

 

dyplom_wedkowanie.jpg
nagroda_wedkowanie.jpg
 
W Nadleśnictwie...
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.

mister_las.jpg12.05.14r. klasy I-III odwiedziły Nadleśnictwo w Lubsku. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia budynku, zapoznania się z pracą pracowników biurowych. Naszym opiekunem był Pan Marcin Flies, który przybliżył nam również pracę służb leśnych w terenie, zapoznał z zagrożeniami spowodowanymi bezmyślnością ludzi, przyczynami i skutkami pożarów.

Każde z dzieci wykonało pracę tematyczną, jednak na największą pochwałę zasługiwała praca Korneli Sladkiej z klasy III.

Za wizytę serdecznie dziękujemy.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Dzień Ziemi
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.

drzewko_ladne.jpgZ okazji Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia odwiedził nas podleśniczy z leśnictwa Nowa Rola Pan Radosław Klaczyński.

Uczniowie klas I-III zapoznali się z budową lasu, gatunkami zwierząt żyjących w poszczególnych warstwach lasu, ochroną lasu. Na zakończenie wspólnie z Panem Klaczyńskim zasadziliśmy świerk serbski, jodłę oraz berberys.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Wizyta w Bibliotece Miejskiej w ramach "Dnia książki"
Wpisał: Administrator   
30.05.2014.

ksiazki_ksiazki.jpgUczniowie klas I-III mieli możliwość zwiedzenia Biblioteki Miasta i Gminy Lubsko, zapoznania się ze zbiorami bibliotecznymi nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych, a także obejrzenia filmu o powstaniu książki.

Wizytę zakończyło wspólne wykonanie zakładek do książek.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Mistrzostwa Lubska w lekkoatletyce
Wpisał: Administrator   
16.05.2014.
sport11.jpgW dniu 29 kwietnia na stadionie OSiR w Lubsku odbyły się Mistrzostwa Lubska w lekkoatletyce szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Worek medali z tej imprezy przywieźli uczniowie z zespołu szkół im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku. Oto nasi medaliści: Korzyszczak Roksana III miejsce – bieg na 600 m. czas 2 min. 26 sek. ; Kąkolewski Piotr I miejsce – bieg na 300 m. czas 47,43 sek. oraz pchnięcie kulą II miejsce 9,20 m., Dudojć Mikołaj III miejsce – bieg na 300 m. czas 52,78 sek., Stanowska Oliwia III miejsce – bieg na 60 m. czas 10,83 sek., Ziemba Sylwia II m. - bieg na 400 m. czas 1min. 22 sek., Jasak Nikola III m. - pchnięcie kulą 5,62 m., Grabowy Mateusz III m. - bieg na 100 m. czas 13,06 sek., Kozaczewski Paweł II m. - bieg na 1000 m. czas. 3 min. 38 sek., Kucharska Weronika III m. - pchnięcie kulą 7,10 m., Szymańska Sandra III m. - bieg na 100 m. czas. 16,32 sek., Śliwka Paula III m. - skok w dal 3,20 m., Bober Kamil II m. - bieg na 100 m. czas. 13,44 sek. Medalistom GRATULUJEMY!!!
 
 
Konkurs Nie dajmy się nałogom
Wpisał: Administrator   
13.05.2014.
dyplomnalogi0001.jpg dyplomnalogi0002.jpg dyplomnalogi0003.jpg
 
W Berlinie
Wpisał: Administrator   
09.05.2014.

26 kwietnia 2014r. klasa III z wychowawczynią pojechali na wycieczkę do Berlina. Przewodniczką po stolicy Niemiec była p. Irmina Malinowska – ciocia Wiktorii – germanistka. Za kierowców i równocześnie opiekunów „robiły” mamy: p. Katarzyna Grabowska, Beata Możdżeń, Paulina Kuraś, Żaneta Żochowska-Słodka i p. Darek pogorzelec (kamerzysta).
Dzieci jechały pociągiem (większość po raz pierwszy), autobusem, metrem, ruchomymi schodami. Byliśmy pod Bramą Brandenburską, spacerowaliśmy najpiękniejszą berlińską ulicą „Pod Lipami”, oglądaliśmy podwodny świat flory i fauny w akwarium. Tu również byliśmy w sali luster, gdzie trzeba się było poruszać z wyciągniętymi rękoma.
W Muzeum Natury oglądaliśmy dinozaury, skamieliny, minerały, zwierzęta z całego świata a także film o powstaniu Ziemi.
Byliśmy już trochę zmęczeni, ale czekał nas jeszcze Legoland. No, tu dopiero mogliśmy się wyszaleć. Była ciuchcia, karuzela, sala makiet (wszystko z klocków lego), stanowisko do układania a nawet kino 4D.
Jeszcze tylko krótka wyprawa pod fragmenty muru berlińskiego i pora wracać na stację.
Do Lubska wróciliśmy ok. 22.00. Do domów odwiozły nas niezawodne mamy. Dziękujemy. Tę wycieczkę zapamiętamy na długo.

 

 
 

 
3 Maja w Szkole Podstawowej
Wpisał: Administrator   
07.05.2014.

flaga_pl.jpg30 kwietnia 2014, przed rozpoczęciem majowej przerwy od nauki, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku wspólnie z nauczycielami zebrali się w  świetlicy szkolnej. Celem spotkania były nadchodzące obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby każdy z uczniów (nawet tych najmłodszych, którzy do tej pory nie zetknęli się w szkole z lekcją historii) mógł zrozumieć, dlaczego dzień 3go Maja jest ważnym dla Polaków świętem, szkolny nauczyciel historii przygotował dla zebranych animowaną prezentację opartą na krótkiej pogadance. Wszyscy uczniowie, nawet ci najmłodsi chętnie zabierali głos w rozmowie. Starsi, zaznajomieni już nieco z historią odpowiadali też na pytania związane z dziejami Polski. Po blisko godzinnym spotkaniu, napełnieni nową wiedzą uczniowie powrócili do swoich klas.

 
Mistrzostwa Powiatu w zapasach
Wpisał: Administrator   
28.04.2014.
zap13.jpgW Szkole Podstawowej nr 8 w Żarach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w zapasach dzieci i młodzików. Turniej rozegrano na dwóch matach w obecności licznie przybyłej publiczności. Imprezie towarzyszyły dni otwarte szkoły. Gośćmi honorowymi na tych zawodach był Starosta Powiatu Marek Cieślak oraz radny miasta Żary Bogdan Kępiński. W obecności Dyrekcji szkoły podstawowej nr 8 turniej otworzył wice prezes MLKS „Agros” Żary Franciszek Dendewicz. Lubsko reprezentowała 15 osobowa ekipa, która przywiozła trzynaście medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Marcel Koniecki i Krystian Paś (Gim. oraz SP Bojanowskiego), którzy wygrali wszystkie swoje walki. Na drugim miejscu uplasowali się Jagoda Borys, Roksana Korzyszczak, Sebastian Śliwka (SP Bojanowskiego), Marta Kempara i Natalia Tomiałowicz (Gim. Bojanowskiego) oraz Szymon Mormol SP-2 Lubsko. Trzecie miejsca wywalczyli Paulina Babicka, Dawid Korzyszczak, Patryk Gubała (SP Bojanowskiego) oraz Paweł Kozaczewski (Gim. Bojanowskiego) i Mateusz Piątek  (SP-2 Lubsko). Miejsca poza podium zajęli Wiktoria Kołodziej i Krystian Kuraś (SP Bojanowskiego). Uczniowski Klub Sportowy „ZST” Lubsko dziękuje firmie Lubskie Wodociągi i Kanalizacja za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody.
 
 
Tenis stołowy
Wpisał: Administrator   
28.04.2014.

Dnia 19 kwietnia w Ośnie Lubuskim odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. W turniej brało udział sześć najlepszych szkół z województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowały Julia Słowikowska i Weronika Lech. Drużyny były podzielone na dwie grupy w których każdy grał z każdym. Pierwszy mecz z Gorzowem Wielkopolskim nasze dziewczyny wygrały bardzo szybko. W następnym meczu Weronika i Julia spotkały się z dziewczynami z Ochli, które pokonały gładko w półfinale rozegranym w Drzonkowie. Niestety ten mecz wyglądał zupełnie inaczej i do samego końca dziewczyny walczyły o miejsce w finale. Po bardzo długim i wyczerpującym meczu udało się wygrać i awansować do finałowego meczu, ale trudy poprzedniej partii nie pozwoliły Weronice i Julii wygrać i zdobyć pierwszego miejsca, które w tym roku powędrowało do Ośna Lubuskiego.  Mimo porażki w finale, drugie miejsce w województwie lubuskim jest bardzo dobrym wynikiem za co dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 
 dyplom_tenis.jpg
 pu_tenis.jpg
 
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»