Migawki
Menu główne
Start
Aktualności
Zdjęcia klasowe
Comenius
Logowanie
Sondy
Gościmy
Rozpoczęcie roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
26.08.2014.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014r. o godzinie 10.30.

 
ZGRUPOWANIE ZAPAŚNICZE
Wpisał: Administrator   
08.08.2014.
 

 

W dniach 21-30 lipca lubscy zapaśnicy przebywali na letnim zgrupowaniu w Łężeczkach nad jeziorem Chrzypskim. Pobyt w małej lecz malowniczej miejscowości niedaleko Chrzypska Wielkiego był przygotowaniem do drugiej części sezonu startowego po wakacjach. Doskonalenie techniki podczas treningów na macie, podnoszenie poziomu wydolności podczas marszobiegów oraz pływania kajakami, zajęcia na krytym basenie i gry zespołowe to dawka aktywności ruchowej, która na pewno przełoży się na wyniki sportowe w rundzie jesiennej stwierdził Trener Mirosław Sawicki. Teraz chwila roztrenowania i odpoczynku. Od początku września bierzemy się za systematyczne treningi. Każdy kto chce dołączyć do sekcji zapaśniczej UKS ZST Lubsko zapraszamy po wakacjach na zajęcia w poniedziałki, środy i piątki na godz. 15:30 (sala gimnastyczna Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku). Sekcja zapaśnicza UKS ZST Lubsko serdecznie dziękuje firmie MAGNOLIA za słodki poczęstunek, który umilił pobyt dzieci z naszego miasta na zgrupowaniu.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Zakończenie roku szkolnego - galeria
Wpisał: Administrator   
28.06.2014.

  wakacje2014.jpg

 

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Wycieczka do wioski indiańskiej
Wpisał: Administrator   
24.06.2014.

wigwam.jpg14 czerwca uczniowie klasy III z wychowawczynią p. Zofią Głogowską wybrali się do wioski indiańskiej koło  Rothenburga (Niemcy). Niezawodni rodzice: p. Beata Możdżeń, p. Żanetta Żochowska-Sładka, p. Paulina Kuraś, p. Katarzyna Grabowska, p. Irmina Malinowska (jednocześnie tłumaczka i przewodniczka) oraz p. Dariusz Pogorzelec (kamerzysta) zawieźli nas swoimi prywatnymi samochodami na miejsce. Nie mieliśmy w ogóle wyobrażenia, jak może wyglądać ta wioska. Już pierwsze zetknięcie z wieżami, zamkami, bramami, tunelami mówiło, że będzie to super zabawa. I tak było. Wspinaliśmy się po skałkach, skakali na trampolinach, chodzili po labiryntach, oglądali różne żywe zwierzęta, jeździli na gokartach, karuzeli… długo by opowiadać o tym, jak było niech powiedzą zdjęcia. Wystarczy dodać, że nie chcieliśmy wracać. Wielu deklarowało, że na pewno tu wróci.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Nocne czytanie
Wpisał: Administrator   
23.06.2014.

Z piątku na sobotę 30/31 maja ucz. kl. I-III kolejny raz spotkali się na rocznym czytaniu. Szkoła stała się hotelem „Bojan”, klasy – pokojami, a sekretariat – recepcją. W tym czasie gdy dzieci lokowały się w klasach, rodzice rozpalili grilla. Kiełbaski smakowały wyjątkowo. Pogoda dopisała więc można się było jeszcze pobawić na dworze. O godzinie 20.00 zaczęły się przygotowania do snu. Gdy wszystkie dzieci leżały już w łóżkach – rozpoczęło się czytanie. W klasie I – uczniowie słuchali p. E. Gzyl, kl. II – p. I. Zimnej, w kl. III najpierw obejrzeli „Lassie, wróć” a potem p. Z. Głogowska rozpoczęła czytanie.
Dzieci posnęły około 1.00 w nocy. Najszybciej obudziły się pierwszaki. Po rannej toalecie zjadły śniadanie przygotowane przez mamy. Kolejne nocne czytanie bardzo się podobało.
Dziękujemy rodzicom: państwu Graczykom, p. K. Heinemanowi, p. J. Suchonek, p. M. Michałowskiej, p. E. Waluś a także p. M. Kokot, która przyjechała dopilnować swoich drugoklasistów.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Zakończenie roku szkolnego
Wpisał: Administrator   
17.06.2014.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 27 czerwca 2014 o godz. 10.30 w budynku przy ul. Kolejowej 9.

 
Bal Szóstoklasisty - galeria
Wpisał: Administrator   
12.06.2014.

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Zielona szkoła w Gdańsku - galeria
Wpisał: Administrator   
11.06.2014.

W dnzielona_szkola222.jpgiach 2-6.06.2014 uczniowie szkoły podstawowej klas 4-6 przebywali w Trójmieście. W podróż wybraliśmy się pociągiem, który dowiózł nas do Gdańska. Mieszkaliśmy w hostelu Bursztynek, gdzie spędzaliśmy wspaniałe wieczory. W Gdańsku zwiedzaliśmy Dwór Artusa, Dom Uphagena z muzeum historycznym, Katownię, wchodziliśmy 400 schodów na wieżę Bazyliki Mariackiej, płynęliśmy tramwajem wodnym po Mołtawie na Westerplatte, mijając  Stocznię Gdańską, Pomnik Poległych Stoczniowców, Twierdzę Wisłoujście oraz olbrzymie statki, tankowce i dźwigi portowe. Mieliśmy też okazję obejrzeć  stadion PGE ARENA. W Gdyni trafiliśmy do portu i podziwialiśmy wojenny statek Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza. Trochę czasu spędziliśmy na plaży i choć woda była lodowata nie zabrakło chętnych do kąpieli. Bardzo interesujące okazało się Centrum Nauki  Experyment,  którego celem jest łączenie nauki i zabawy. Pozwala ono gościom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające nas procesy, a także pobudza ciekawość świata. Sopot przywitał nas piękną pogodą, więc po spacerze na molo i po Monciaku z Krzywym Domkiem poszliśmy na plażę. W wolnym czasie spacerowaliśmy po Starym Rynku w Gdańsku, kupując pamiątki dla rodziny. Pomimo tego, że program był napięty, a my często zmęczeni, wracaliśmy zadowoleni, ciesząc się na spotkanie z rodzicami.

i.k-p

Galeria HTML, galeria FLASH

Galeria2 HTML, galeria2 FLASH

 

 
Biwak
Wpisał: Administrator   
10.06.2014.

biwak2014.jpgW dniach 05-06.06.2014r. uczniowie klasy Ia uczestniczyli w biwaku zagranicznym w miejscowości Forst. Dzieci świetnie bawiły się korzystając z atrakcji ośrodka w którym przebywały oraz atrakcji miasta. Czas spędzony na świeżym powietrzu i dobry humor sprawiły, że wróciły do domu zadowolone, wypoczęte i pełne wrażeń.

Galeria HTML, galeria FLASH

 

 
Zielona szkoła w Kołobrzegu - galeria
Wpisał: Administrator   
09.06.2014.

kolo11.jpgOd 2 do 7 VI uczniowie klas II i III przebywali w Kołobrzegu na zielonej szkole. Wyjechaliśmy z Lubska o godz. 9.00 a na miejscu byliśmy około godziny 16.00. Zamieszkaliśmy w „Domu Rybaka”. Bardzo nam przypadły do gustu warunki. Zjedliśmy obiadokolację i poszliśmy się przywitać z morzem. Panie: I. Zimna i Z. Głogowska pozwoliły tylko zamoczyć nogi. Ale morze tak pięknie szumiało, fale odbijały się brzeg… Suche były tylko panie.
Podczas pobytu byliśmy w oceanarium, jedynym w Europie muzeum 6D „Maszoperia”, zwiedziliśmy kuter rybacki, pływaliśmy „Piratem”, byliśmy na molo, w katedrze kołobrzeskiej. Gdy było ciepło kąpaliśmy lub opalali.
Kołobrzeg bardzo nam się podobał. Jedzenie smakowało, humory dopisywały i mimo drobnych incydentów – chętnie zostalibyśmy dłużej. Chcielibyśmy tu wrócić za rok.

Galeria1 HTML, galeria1 FLASH

Galeria2 HTML, galeria2 FLASH

 

 
Wycieczka do Wrocławia - galeria
Wpisał: Administrator   
09.06.2014.

 
fontanna-we-wroclawiu-2012.jpg

W dniach od 30 maja do 1 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa uczniów szkoły podstawowej klas 4-6 brała udział w edukacyjnej wycieczce do Wrocławia. Opiekunami uczniów były Pani Marta Zuba, Pani Małgorzata Budzianowska i Pani Magdalena Borys. Program wycieczki był niezwykle bogaty i treściwy w walory poznawcze. W ciągu trzech dni dzieci podziwiały przepiękną panoramę zabytkowego Wrocławia, przeniosły się w czasie o tysiąc lat by poznać początki miasta. Zwiedziły między innymi: Ostrów Tumski, Katedrę pw. Jana Chrzciciela, ogród Zakładu Narodowego im. Ossoliniśkich, Uniwersytet Wrocławski, Rynek i Ratusz – jeden z najpiękniejszych w Europie. Niezwykłe wrażenie wywarła na uczestnikach wycieczki perła wrocławskich zabytków Panorama Racławicka. Dech w piersiach zapierały obrazy J. Matejki, A. Grottgera, J. Malczewskiego i wielu innych zebrane w sali Muzeum Narodowego. Zwiedzanie Hali Stulecia – obiektu wpisanego na listę UNESCO na pewno pozostanie w pamięci. We Wrocławskim Ogrodzie Japońskim można było znaleźć chwilę wytchnienia. Spacer po Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, uznanym za najstarszy w Polsce był dla uczestników kolejnym doświadczeniem. Prawdziwą radość i nieukrywany uśmiech dzieci wywołał show Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej i pokaz sztucznych ogni. Panoramę miasta można było obejrzeć z najwyższego punktu widokowego w Polsce, 49 piętra wieżowca SkyTower lub z pokładu statku turystycznego kursującego po Odrze. Prawdziwą frajdą dla uczestników wycieczki była wizyta w Manufakturze Cukierków i Lizaków, gdzie dzieci w dniu ich święta mogły samodzielnie wyprodukować słodkości. Dodatkową atrakcją wycieczki były zabawy we wrocławskim Aquaparku. Dzieci pełne wrażeń, nieco zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domów.

Małgorzata Budzianowska

Galeria HTML, galeria FLASH

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»