Migawki
Menu główne
Start
Aktualności
Zdjęcia klasowe
Comenius
Logowanie
Sondy
Gościmy
Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego
Wpisał: Administrator   
09.12.2014.

suok.jpg14 listopada odbyły się w naszej szkole wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów wśród uczniów zdobył Oliwier Zuba  z klasy II, tym samym został przewodniczącym SU. Poza nim w skład Zarządu weszło jeszcze 3 uczniów z największą ilością głosów Marta Hajneman  z klasy III , Pola Skrzypczak z klasy I i Daniel Frank z klasy II. Opiekunem Samorządu została  p. Ewa Gzyl.

 
Święto Niepodległości
Wpisał: Administrator   
09.12.2014.

11_listopada11.jpg

7 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, przygotowany przez uczniów klas I- III.

 
Wybory do Samorządu Szkolnego
Wpisał: Administrator   
08.12.2014.

sam_uczniowski.gifW dniu 30 października w Szkole Podstawowej im. E. Bojanowskiego odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród kandydatów z klasy IV, V i VI uczniowie mogli wybrać swoich faworytów.

Podczas kampanii wyborczej, która miała miejsce w ostatnim tygodniu, uczniowie mięli okazję zaprezentować swoje pomysły na pracę i zabawę w tym roku szklonym. Przedstawione one zostały na wcześniej przygotowanych plakatach plakatach. Propozycji było dużo, każda z nich inna, zadziwiająca i zasługująca na uznanie. Dlatego też głosujący nie mięli łatwo, bo grupa Kandydatów była naprawdę „mocna”.

Aby ułatwić wybór, Nasi dzielni kandydaci przygotowali dodatkowo przemówienia, które wygłosili podczas apelu. Tym samym pokazali, że są odważni i gotowi do pełnienia funkcji Przewodniczącego Samorządu Szkolnego.

Po głosowaniu, które było pełne emocji, zostali wyłonieni zwycięzcy.

Przewodniczącą Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 została uczennica klasy VI :

– Julia Hekkert


Członkami zostali natomiast:

- Amelia Waluś (klasa IV),

- Paulina Babicka (klasa V),

- Wiktoria Sosnowska (klasa IV).


Serdecznie gratulujemy !!!

 

 
Dyskoteka ANDRZEJKOWA
Wpisał: Administrator   
08.12.2014.

andrzejki_clipart.jpgW dniu 26 listopada w Szkole Podstawowej im. Edmunda Bojanowskiego odbyła się dyskoteka ANDRZEJKOWA.

Uczniowie klasy IV, V i VI wraz w wychowawczyniami spędzili ten wieczór przy wróżbach, tańcu i zabawie.

Klasy przygotowała stoliki ze wspaniałymi i pomysłowymi wróżbami,  każdy z uczniów mógł znaleźć coś dla siebie i poznać swoją „przyszłość”. Dużym zainteresowaniem ciszyły się ciasteczka z wróżami, tradycyjne „przestawianie butów”  oraz  pomysłowe zabawy przygotowane przez uczniów klasy VI.

Również pomysłowość uczniów w kwestii przebrania nie znała granic, mogliśmy znaleźć wśród nich piłkarzy, agentów specjalnych, wróżki oraz królowe disco.

Zabawa była bardzo udana teraz z niecierpliwością czekamy na następną.

 
Gala Nadania Sztandaru Szkołom im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku
Wpisał: Administrator   
05.12.2014.

sztandar.pngW życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego pamięci. Takim doniosłym wydarzeniem dla dzieci, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników Szkół imienia Edmunda Bojanowskiego w Lubsku jest uroczystość nadania sztandaru, ufundowanego przez organ prowadzący - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze.

Ta niezwykle podniosła uroczystość, która na zawsze zapisze się na kartach historii szkoły odbyła się 2 grudnia 2014 roku. Tego dnia obchodziliśmy także Święto Patrona Szkoły oraz gościliśmy partnerów z projektu pt.: „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami”.

O godzinie 10:00 goście, nauczyciele i młodzież szkolna uczestniczyli w mszy świętej celebrowanej przez księdza  proboszcza Władysława Tasiora, na której odbyła się ceremonia poświęcenia Sztandaru- symbolu nauki i pracy dla dobra szkoły, gminy i ojczyzny.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Lubskim Domu Kultury, prowadzili ją Joanna Zięba i Mirosław Sawicki. Rozpoczęła się ona polonezem w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. E. Bojanowskiego. Uświetniły ją także poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół .

Pani Dyrektor Renata Jasińska przywitała zgromadzonych gości. Następnie Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego Jarzy Stawski wręczył sztandar Pani Dyrektor, kolejnym krokiem było przekazanie go Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu, w skład którego weszli wyróżnieni uczniowie : Marta Miśkiewicz, Weronika Kucharska i Marcel Koniecki.

Sztandar jest wyrazem szacunku dla symboli szkolnych i państwowych. Uczy godnej postawy i skłania do przejmowania zasad postępowania Patrona Szkoły- bł. Edmunda Bojanowskiego. Awers: wykonany jest z tkaniny satynowej w kolorze ecru. Prawa strona to wizerunek Patrona Szkoły z napisem: „Szkoły im. Edmunda Bojanowskiego w Lubsku”. Rewers: wykonany z tkaniny satynowej w kolorze czerwonym z białym orłem w tle i napisem Rzeczpospolita Polska.   

Kolejnym ważnym punktem programu było ślubowanie, do którego wystąpili wzorowi uczniowie Szkół im. Edmunda Bojanowskiego: Patrycja Janiak, Emilia Sokołowska, Szymon Dylewicz, Wiktor Grabowski, Adrian Hulko, Dagmara Kołodziej, Martyna Jasińska, Rafał Zawała, Daniel Paś, Sylwia Ziemba, Eryk Dobrzański, Paula Śliwka. Tekst ślubowania został uroczyście zadeklamowany przez uczennicę klasy VI Julię Hekkert.

Głos zabrali również zaproszeni goście, podziękowania złożyła  Pani Wioletta Markulak wizytator z Kuratorium Oświaty. Natomiast w imieniu palcówek oświatowych głos zabrali: Pani Elżbieta Haściło- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Pani Monika Przysmak- Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku, Pan Sławomir Muzyka- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jasieniu.

Kolejna część programu poświęcona była historii Szkół Bojanowskich, które istnieją już od 2005 roku. Prezentację multimedialną przygotowała i przedstawiła zgromadzonym gościom Pani Joanna Zięba.

Następnie reprezentanci szkół partnerskich realizujący program projektu: „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami” kolejno prezentowali polski hymn. Byli to partnerzy z Bułgarii, Grecji, Włoch, Turcji i Rumunii. Aranżacja hymnu polskiego była wielce oryginalna i urozmaicona. Zwieńczeniem hołdu złożonego polskiej tradycji, było odśpiewanie hymnu polskiego przez  Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i uczniów Szkół Bojanowskich.

Uroczym akcentem była prezentacja tańca przez najmłodszych wykonawców z Przedszkola numer 3 w Lubsku. Wywołała uśmiech na twarzach zgromadzonych gości.

W najważniejszych momentach uroczystości mogliśmy usłyszeć dźwięk werbli marszowych. W skład „Korpusu werblistów” weszli uczniowie Szkół im. Edmunda Bojanowskiego, którzy wykazali się doskonałym poczuciem rytmu. Dzięki Panu Stefanowi Ciężkowskiemu, który czuwał nad przygotowaniem,  uczniowie mogli uświetnić tak ważną uroczystość.

W ostatniej części programu swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali przedstawiciele szkół partnerskich, uczestniczących w projekcie „Grajmy nasze hymny, dzielmy się naszymi tradycjami”. Jako pierwsi zaprezentowali się goście z Bułgarii, którzy w pięknych strojach zatańczyli tradycyjny, bułgarski taniec. Następnie zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój dzięki wysłuchaniu kolędy w wykonaniu grupy z Rumunii. Również reprezentanci Włoch, Grecji oraz Turcji zaprezentowali tradycyjne tańce, mięliśmy także okazję zobaczyć ich wspaniałe, narodowe stroje.

Nie obyło się także bez podziękowań sponsorom, na których pomoc zawsze mogą liczyć Szkoły  im. E. Bojanowskiego. Pani Dyrektor Renata Jasińska przekazała podziękowania dla Pani Angeli Rajman – przedstawicielki firmy Magnolia, która zawsze swoimi słodkościami wspiera działania szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy nawet w jak najskromniejszy sposób przyczynili się do pomocy, służyli wsparciem, tworzyli atmosferę tak podniosłego święta w naszej placówce, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

MN

AZ

 
 
 
 
 

 
 
Zmiana terminu zebrania dla rodziców
Wpisał: Administrator   
04.12.2014.

Informujemy, że zebranie z rodzicami zostało przeniesione z dnia 15 grudnia 2014 roku na dzień 17 grudnia 2014 roku, godzina 16.00.

 
"Pokażcie klasę" - wirtualna wycieczka uczniów z Lubska do Sulęcina
Wpisał: Administrator   
03.12.2014.
 
Nocne czytanie
Wpisał: Administrator   
27.11.2014.

ksiazka_clip02.jpgZ piątku na sobotę (21/22 listopada) najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nocnym czytaniu. Najbardziej przeżywały to pierwszaki, gdyż nie miały jeszcze okazji spać w szkole, która na tę noc zamieniła się w czterogwiazdkowy hotel „Bojan”. Pani Ewa Gzyl „zarządzała” pokojem nr 2 (kl. II), p. Iwonka Zimna „królowała” w pokoju nr 3 (kl. III) a p. Zosia Głogowska wraz z p. Magdą Hoc zaopiekowały się najmłodszymi (pokój nr 1). Po przygotowaniu posłań goście hotelowi udali się na kolację. Był to „szwedzki stół” (grill) przygotowany przez tatusia Jakuba Gubały. Kiełbaski smakowały wybornie. Uczniowie klasy I nie mogli się doczekać kiedy pójdą spać. Wreszcie nadeszła ta chwila. Umyci, przebrani w piżamki, przy świetle nocnej lampki słuchali baśni.

Takie nocne spotkania mają na celu odciągnięcie dzieci od telewizorów, komputerów, a przypomnieć i nauczyć pięknego zwyczaju wieczornego czytania dzieciom na dobranoc.

Najszybciej zasnęli pierwszoklasiści, najdłużej „mościli się” trzecioklasiści. Rano mama Basi Walot, babcia Emili, mama Nataszki przygotowały pyszne, prawdziwe śniadanie a po nim przyszedł czas na opuszczenie gościnnego hotelu. Było bardzo fajnie. Już nie możemy się doczekać wiosennego czytania.

Galeria HTML, galeria FLASH


 
Cztery medale lubskich zapaśników
Wpisał: Administrator   
20.11.2014.
zapasy_mod.jpgW dniu 08.11.2014r. w Pieńsku odbyła się kolejna edycja Międzywojewódzkiej Ligi Zapaśniczej. W zawodach tych startowało 140 zawodników z 16 klubów z woj. dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Organizatorem był UKS „Hutnik” Pieńsk. Lubsko reprezentowało 10 zawodników. Żadnych szans nie dał swoim rywalom Dawid Korzyszczak Gim. Bojanowskiego w Lubsku. Wygrał swoje wszystkie walki i przywiózł z Pieńska złoty medal. Bardzo dobrze wypadli również Szymon Mormol SP 2 w Lubsku oraz Krystian Paś SP Bojanowskiego w Lubsku, którzy zajęli drugie miejsca. Brązowy medal zdobył natomiast Patryk Gubała SP Bojanowskiego w Lubsku. Na wysokich piątych miejscach po świetnych walkach uplasowali się Krystian Kuraś, Wiktor Grabowski oraz Nikodem Bobryk (wszyscy SP Bojanowskiego). Miejsca VII wywalczyli natomiast Paweł Kozaczewski, Sebastian Śliwka oraz Hubert Fudali (wszyscy Gim. Bojanowskiego). Uczniowski Klub Sportowy „ZST” za wszelką okazaną pomoc w realizacji sportowych zamierzeń dziękuje Lubskim Wodociągom i Kanalizacji.
 

Galeria HTML, galeria FLASH

 
Wycieczka pierwszoklasistów do Rezerwatu Przyrody w Mierkowie
Wpisał: Administrator   
20.11.2014.


Galeria HTML, galeria FLASH

 
Uwaga! zmiana planu
Wpisał: Administrator   
04.01.2012.

UWAGA! Od dnia 17 listopada 2014 roku obowiązuje nowy plan lekcji.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»