Comenius
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - zapaśnicy na piątkę | Drukuj |
Wpisał: Administrator
26.03.2014.

zap_zap.jpgPięć medali zdobyli lubscy zapaśnicy w sobotę 20 marca w Kostrzynie n/Odrą gdzie z udziałem 141 zawodników z 12 klubów rozegrano Międzywojwódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach. Lubsko reprezentowało 12 zapaśników w grupie dzieci i młodzików. Najlepiej z lubskiej drużyny wypadł Paweł Kozaczewski (uczeń I klasy Gim. im. E. Bojanowskiego w Lubsku). Paweł zajął 2 m. nieznacznie przegrywając w finale z zawodnikiem z Bielawy na punkty 10:13. Brązowe medale wywalczyli Dawid Korzyszczak, Krystian Paś, Nikodem Bobryk (wszyscy SP im. E. Bojanowskiego w Lubsku) oraz Maciej Morawski (Gim. im. Królowej Jadwigi w Lubsku). Miejsca  5 wywalczyli Sebastian Śliwka i Marcel Koniecki (SP i Gim. im. E. Bojanowskiego) oraz Mateusz Piątek i Szymon Mormol (SP-2 Lubsko). Na miejscu 7 uplasowali się Krystian Kuraś, Hubert Fudali oraz Wiktor Grabowski (SP im. E. Bojanowskiego w Lubsku).

Lubscy zapaśnicy serdecznie dziękują firmie Lubskie Wodociągi i Kanalizacja za wszelką okazaną pomoc umożliwiającą wyjazd na zawody.