Migawki
Menu główne
Start
Aktualności
Zdjęcia klasowe
Comenius
Konkurs: Podróż w czasie  Europa za 100 lat | Drukuj |
Wpisał: Administrator   
04.02.2014.

Stowarzyszenie „Duży zły wilk” (Grand méchant loup | Böser Wolf) ogłosiło konkurs dla zainteresowanych szkół i uczniów. Do 30 maja 2014 roku mogą zgłaszać swoje prace: teksty, fotografie i filmy na temat „Europa za 100 lat”.

 

Zadanie


Wyobraź sobie Europę za 100 lat: twój kraj, twoje miasto lub wieś albo inny kraj europejski. Napisz opowiadanie, zrób reportaż, wywiad, opowiedz historię w formie wymiany listów albo wiadomości elektronicznych… Niech wyobraźnia zabierze cię w podróż w czasie razem z organizatorami konkursu.

Ramy konkursu

Dlaczego akurat za 100 lat? W setną rocznicę wybuchu I wojny światowej, którą Europa obchodzi w tym roku, organizatorzy konkursu postanowili spojrzeć w przyszłość. W roku 2014 przypada też 60. rocznica podpisania Konwencji haskiej o ochronie podczas konfliktów zbrojnych dóbr kultury, czyli tego co nas otacza i tworzy nasze dziedzictwo.


Cel  


Znajdźcie i opowiedzcie o tym, co mogłoby się zmienić i o tym, co powinno zostać bez zmian w najbliższym otoczeniu, w Polsce lub w Europie. Udział w konkursie wezmą także uczniowie w Niemczech i Francji. Z nadesłanych prac powstanie mozaika – możliwy obraz Europy za sto lat.


Forma prac


teksty (Word, PDF),

cykle fotograficzne (PowerPoint, diaporama, JPEG),

filmy (mov, MEPG), maksymalny czas. : 5 min.,

ilustracje (rysunki, komiksy…).


Prace mogą być w języku francuskim, niemieckim lub polskim.


Zgłoszenia


Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Zgłoszenie odbywa się poprzez stronę internetową organizatora.


Termin


Termin nadsyłania prac  upływa 30 maja 2014 roku. Prace należy nadsyłać na adres elektroniczny: redaktion@boeserwolf.eu lub pocztą na adres: Grand méchant loup | Böser Wolf, Apostel-Paulus-Straße 7, 10823 Berlin, Niemcy.


Jury i nagrody


Jury składa się z dziennikarzy, nauczycieli, artystów oraz zespołu stowarzyszenia „Duży zły wilk”. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i opublikowane, a zwycięzców czeka niespodzianka.