Comenius
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach | Drukuj |
Wpisał: Administrator
28.01.2014.
zapasy12.jpgW dniu 25 stycznia na sali żarskiego "Promienia" odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w ramach cyklicznych zmagań Ligi Dolnośląskiej w zapasach. To duże stojące na wysokim poziomie zawody. W turnieju startowało 120 zawodników z 12 klubów reprezentujących trzy województwa. UKS "ZST" reprezentowało 10 zawodników. Najlepiej w tych zawodach wypadł Krystian Paś (SP-E. Bojanowskiego). Sympatyczny "Pasiu" wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i podczas dekoracji od olimpijczyka z Barcelony Stanisława Pawłowskiego otrzymał złoty medal. Srebrny medal w tych zawodach wywalczył aktualnie piąty zawodnik Mistrzostw Polski Paweł Kozaczewski (Gim. E. Bojanowskiego). Medale brązowe wywalczyli natomiast Krystian Kuraś, Dawid Korzyszczak (SP-E. Bojanowskiego) oraz Mateusz Piątek SP-2 Lubsko. Na miejscu VI uplasował się Nikodem Bobryk (SP-E. Bojanowskiego). VII m. wywalczyli Hubert Fudali i Wiktor Grabowski (SP-E. Bojanowskiego). Na VIII miejscu natomiast uplasowali się Michał Rotkis (Gim. E. Bojanowskiego) i Patryk Grula SP-2 Lubsko.